Kalkınma Mahallesi Gençlik Merkezi

Kuruluşu:

2001 yılında zamanın belediye başkanı Asım AYKAN tarafından yaptırılarak hizmete açılmıştır. Açılışı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla görkemli bir şekilde gerçekleştirmiştir. Kuruluş amacı ilk etapta yöre halkının hizmetine sunulmuş olsa da şimdi bir eğitim ve öğretim yuvası haline gelmiştir.

Amacı:

Kuruluşundan itibaren 2009 yılına kadar spor salonu, internet kütüphanesi ve öğrencilerin ders çalışabilecekleri bir kütüphane olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi yanında olmasından dolayı öğrencilerimizin ve halkımızın hizmetine sunulmuştur. 2009 yerel seçimlerinden sonra Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU başkanlığında çalışma ve faaliyet alanında değişiklik yaparak çeşitli alanlarda hizmet vermeye başlamıştır. Günümüze dek bu hizmetleri deneyimli ve kaliteli personeli ile geliştirerek devam etmektedir. Halka hizmet Hakka hizmet düsturu ile kapılarını halka açıp gençlerimize, çocuklarımıza ve diyar memleketlerden gelip öğrenim hayatını burada devam eden üniversite öğrencilerimize hem eğitsel hem kültürel hem de spor amacı güderek hizmet vermektedir.

Spor alanında ise Jimnastik ve Taekwondo branşında faaliyet göstermektedir.

Günümüzde halen devam eden kurslarımız da 2009 yılında itibaren her yıl eğitim kurslarında ortalama 550 öğrenci eğitim görmüş ve M.E.B. onaylı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Teknik eğitimlerde her yıl 300, sanat alanında ki kurslarımız da ise 400 ‘ü aşkın öğrencimiz eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarınız almaya hak kazanmıştır.

Spor alanında Taekwondo branşı ile bir sporcu fabrikası gibi hem Avrupa da hem de ülkemizde bizi başarı ile temsil eden 200 ‘ü aşkın gencimizi ve çocuklarımızı sağlıklı, disiplinli ve ahlaklı bir birey yetiştirilmektedir.

0462 325 68 11

Galeri