ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesinin yapımı devam eden bazı yatırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tam Otomatik Katlı Otopark için kaynak sorununu çözdüklerini ifade eden Zorluoğlu, otoparkı 2020 yılı içinde tamamlayarak hizmete alacaklarını bildirdi. Zorluoğlu, Tabakhane Vadisi’nin Hacıkasım Mevkii’ndeki yeni Cudibey Ortaokulu inşaatının tamamlandığını, aynı bölgedeki yeni Trabzon Öğretmenevi inşaatının ise kaynak sorunu yaşanmaksızın devam etiğini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesinin devam eden yatırımlarının yanı sıra yeni dönemde farklı yatırımlarla halkın hizmetinde olacaklarını kaydeden Başkan Zorluoğlu, değerlendirmesinde şunları kaydetti: “Yeni yaptığımız öğretmen evi ve okulla ilgili ciddi bir trafo problemi vardı. Bu sorun çözüldü, trafo yerleştirildi. Okul tamamlandı. Artık Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte ne zaman hizmete açılacağını kararlaştıracağız. Öğretmenevi inşaatı devam ediyor. Öğretmenevi inşaatımız için kaynak sorunumuz yoktur. Çok katlı otopark inşaatının paraya ihtiyacı vardı. Belediye Meclisimizden aldığımız yetki ile İller Bankasından düşük faizle kredi alma imkânı bulduk. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile İller Bankası Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bu konuda Trabzon’umuz için seferber oldular. Otopark inşaatımızda hızla devam ediyor. İnşallah 2020 yılı içinde orayı da hizmete açacağız. Fatih Parkı çok güzel bir park oldu. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde hizmete açılmış olacak. Yomra’da Kur’an Kursu inşaatımız tamamlanmak üzeredir. Akçaabat’ta eski Ortamahalle evinde restorasyon çalışmamız devam ediyor. Uzunsokak’ın aydınlatılması, Meydan cephe sağlıklaştırması ve surların aydınlatılması işlerimizde devam ediyor. Yeni dönemde de çok farklı yatırımlarla halkımızın hizmetinde olacağız. Şehrimizin ihtiyacı olan, halkımızın talep ettiği yatırımları sırasıyla Trabzon’umuza kazandıracağız.”

TARİH : 06.12.2019