ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL’DEN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Trabzon’a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Trabzon Büyükşehir Belediyesini de ziyaret ederek, Başkan Murat Zorluoğlu’na hayırlı olsun dileklerini iletti.

Meydan Parkı’ndaki tarihi belediye binasında gerçekleşen ve Vali İsmail Ustaoğlu, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel ile AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’nin de yer aldığı ziyarette, Bakan Gül ilk olarak belediye şeref defterini imzaladı.

Daha sonra başkanlık makamında yaptığı değerlendirmede Başkan Zorluoğlu’nun kendi şehrinde güzel hizmetlere imza atmasını dileyen Bakan Gül, “Trabzon’a, size ve bizlere verdiği destekler için teşekkür ediyoruz. İnşallah bizler de bu desteğe layık olmaya gayret edeceğiz. İnşallah 5 yıl boyunca daha güzel hizmetler yapacaksınız, bizler de her zaman Trabzonlu hemşehrilerimizin yanında olacağız. Başarılar diliyorum, hayırlı olsun” dedi.

Adalet Bakanı Gül’e, nazik ziyaretleri ve gerek seçim dönemindeki süreçte gerekse seçimden sonra verdikleri destekler için teşekkür eden Başkan Zorluoğlu ise, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin desteğiyle, büyük oy oranıyla seçilmiş olduğumuz büyükşehir belediye başkanlığı görevini, inşallah desteklerinizle, layığıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Kamudaki birikimimiz ile belediye başkanı olarak Trabzon’da, kendi şehrimizde, süratle eksik kalan hizmetleri tamamlamak ve yeni projeler üretmek için gayret edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetten, şu ana kadar çok büyük destekler gördüklerini kaydeden Başkan Zorluoğlu, “Bu bize güç ve cesaret veriyor. Trabzon’un turim alanında iddiası var. Şimdi artık, yeni kararı çıkan endüstri bölgesi ile de teknoloji yoğun üretimde de iddialı olacak. Fındık ve çay, tarımı anlamında iki önemli ürünümüz. Bunlarda da iddiamız var. Tarihi ve kültürel anlamda çok önemli bir merkez olan Trabzon’umuzun 18 ilçesine ve 704 mahallesine hizmet vermek bizler için en büyük onur olacak” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, belediye ziyaretinin ardından Meydan Parkı’na geçerek burada vatandaşlarla hasbihal etti.

TARİH : 04.10.2019