TRABZONSPOR EFSANESİ DOZER CEMİL İÇİN ANIT VE DOĞA PARKI AÇILDI

Trabzonspor Kulübünün 52. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Akyazı Stadyumu Kampüsü'nde Dozer Cemil Usta Anıtı ve Doğa Parkı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da katıldığı törenle açıldı.

Açılışta konuşan Başkan Zorluoğlu, 2019-2020 futbol sezonunun hayırlı olmasını dileyerek, Umarım emeğin ve gayretin sonuçlarının tam olarak alındığı, Trabzonspor’umuz için geçen sezondan daha iyi bir sezon olur. Bildiğiniz gibi efsane kolay olunmuyor. Hakikaten Cemil Usta ismi, Trabzonspor’dan ayrılma noktasına geldiğinde ‘Ben Trabzonspor kaptanıyım, başka bir takımın kaptanının arkasında sahaya çıkmam’ diyebildiği için bugün bu sezona verilmiş ve Dozer Cemil sezonu olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilan edilmiştir” dedi.

Dozer Cemil’i bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ettiklerini kaydeden Başkan Zorluoğlu, “Mekânı cennet olsun. Şu an Trabzonspor’un alıştığımız, aşina olduğumuz vefa örneklerinden bir tanesini burada yaşıyoruz. Hem buradaki anıtı hizmete açacağız. Hem de bu doğa parkını ağaçlandırma faaliyetinde bulunacağız. İnşallah Başta söylediğim gibi takımımız ve ülke futbolu için iyi bir sezon olur. Hak edenin kazandığı, tartışmaların çok az olduğu, hakemlerin en az tartışıldığı bir sezon olur. Belediye olarak takımımızın yanında olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Anıt açılışı ve doğa parkına fidan dikimi ile sona eren programa, Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Usta ailesi, Trabzonspor Asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp, Teknik Direktör Ünal Karaman ve kulüp yöneticilerinin yanı sıra, altyapı futbolcuları ve çok sayıda taraftar katıldı.

TARİH : 03.08.2019