Geri

Büyükşehir Belediyesi, Mehmetçiğin bir günlük iaşesini ikram etti?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü Trabzon’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Valilik Alanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törenlere Sülüklü Mezarlığındaki şehitlikte devam edildi. Burada şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi ve saygı atışı yapıldı. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit ziyaret ettikleri şehit kabristanlıklarına karanfiller bıraktı.

BİR GÜNLÜK İAŞE İKRAM EDİLDİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi kutlamalarına Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen program ile devam edildi. ‘Çanakkale’ konulu tiyatro gösterilerinin yapıldığı programda şiirler okundu, Çanakkale’ konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımının konseri eşliğinde ‘Destanlaşan Çanakkale’ konulu fotoğraf sergisi gezildi. Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezindeki program, katılımcılara Çanakkale Savaşı’nda Mehmetçiğin bir günlük iaşesi olan kuru üzün hoşafı ve kuru ekmek ikram edilmesiyle tamamlandı.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü kutlamaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna tertip edilen gece ile tamamlandı.

18.03.2017