Geri

Trabzon’da kar yağışı devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Meteorolojinin bildirdiğine göre kar yağışının bu gece (16 Şubat’ı 17 Şubat’a bağlayan gece) yarısına kadar şiddetli şekilde devam etmesinin, gece yarısından itibaren şiddetini azaltmasının, yarın (17 Şubat) öğle saatlerinden sonra kar yağışının son bulmasının beklendiğini söyledi.

Trabzon il genelinde sürdürülen kar mücadelesi çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, kar mücadelesinde son derece tecrübeli ekiplerle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederken, “İl genelinde 250 iş makinesi ve 750 personel ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ana arterler, hastane yolları, kamusal alanlar gece boyu aralıksız olarak gerçekleştirilecek çalışmalarla açık tutulacaktır. Tüm ekiplerimiz görev başındadır. Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Vatandaşlara uyarılarda da bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, “Hasta, yaşlı ve çocuklarımızın gerekmedikçe evden çıkarılmamaları, özel araçlarımızı kullanmamamız, ille de kullanmak durumunda kalırsak kar lastiği ya da zincirsiz trafiğe çıkmamamız büyük önem arz etmektedir. Meteorolojinin bildirdiği gibi bugün (16 Şubat) öğleden sonra kar yağışı şiddetini arttırmıştır. Yine Meteorolojinin bildirdiğine göre kar yağışı bu gece (16 Şubat’ı 17 Şubat’a bağlayan gece) yarısına kadar şiddetli şekilde devam edecek, gece yarısından itibaren yağışın şiddeti azalırken yarın (17 Şubat) öğle saatlerinden sonra kar yağışı sona erecektir. Tüm bu kar yağışı süresi ve yağış sonrasında ekiplerimiz gerekli olan tüm çalışmaları ivedilikle yerine getirmektedir, getirecektir” diye konuştu.

 

 

16.02.2017