Geri

Büyükşehir Belediyesi kar çalışmalarına devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

Trabzon’da etkili olan kar yağışı karşısında Trabzon Büyükşehir Belediyesi kar mücadelesi çalışmalarını sürdürüyor. Of, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Şalpazarı ve Tonya ilçeleri başta olmak üzere şehrin birçok noktasında etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı mahalle yolları ulaşıma kapanırken Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Kar Mücadelesi Eylem Planı çerçevesinde çalışmalarına devam ediyor.

692 mahallesi bulunan Trabzon’da 14 Şubat 13.30 itibariyle kar nedeniyle yaklaşık 75 mahalle yolu ulaşıma kapanırken Belediye ekiplerince tüm mahalle yollarına müdahale edildiği gibi hasta ve cenaze işlemlerine öncelik verilmesi, tuzlanmaya karşı buzlama çalışmaları gibi faaliyetler de aralıksız olarak sürdürülüyor.

Sürdürülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon şehir merkezi için de Meteorolojinin kar yağışı uyarısında bulunduğuna dikkat çekerken, “Kasım ayının ortalarından itibaren kar mücadelesi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bazı ilçelerimizde dün akşamdan itibaren yağış gerçekleşti. Kar yağışının halen devam ettiği ilçelerimiz var. Şehir merkezimizde de kar yağışı gerçekleşme ihtimali vardır. Tüm tedbirler alınmıştır” diye konuştu. 

14.02.2017