Geri

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MÜLTECİ ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL YAŞAM ALANI PROJESİNDE

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

Çeşitli vesilelerle Trabzon’da misafir olan mülteci çocuklar için devreye giren Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Göç İdaresi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında anlamlı bir proje hayata geçirilecek.

 

Trabzon’a göç ile gelen ve herhangi bir eğitim kurumuna devam edemeyen çocukların topluma uyum sağlamasına ortam sağlanacak sosyal yaşam alanı oluşturulması amacı taşıyan projeyle ilgili protokol Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İl Göç İdaresi Müdürü Ramazan Latifoğlu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt tarafından imzalandı.

 

 

Valilik B Toplantı Salonunda imza altına alınan protokolle ilgili olarak değerlendirmede bulunan Vali Ustaoğlu, “Savaşlardan dolayı vatanlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizi ilimizde huzur ve sükûn içerisinde misafir etmekteyiz. Halkımızın bu misafirlerimize gösterdiği anlayış, tarihsel misafirperverliğimizin ve insanî duygularımızın güzel bir örneğidir. Bundan dolayı bugün burada imzalamış olduğumuz protokol göçmen çocuklarımızın topluma uyumu açısından önemlidir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

09.05.2019