Geri

Başarı karneden ibaret değildir

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

 Başkan Gümrükçüoğlu, mesajında öğrencilere bol bol dinlenmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulunurken velilere de “Başarıyı karneden ibaret görmeyin” diye seslendi. Gümrükçüoğlu’nun mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Kıymetli öğrenciler; Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacak. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacak. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hâkim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi bizim için ve geleceğimiz için büyük önem taşıyor. Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.”

 

VELİLER BAŞARIYI KARNEDEN iBARET GÖRMEYİN

Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca velilere çocuklarının başarılarını karneden ibaret görmemeleri gerektiğini söyledi. Velilere çocuklarını davranış ve tutumlarıyla değerlendirmeleri tavsiyesinden bulunan Gümrükçüoğlu, karnelerin öğrencilerin değerini, şahsiyetini, erdemlerini ve zekâ seviyelerini belirleyecek bir gösterge olmadığını da hatırlattı.

08.06.2018