Geri

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU MESLEKTAŞLARININ TIP BAYRAMINI KUTLADI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Jeoloji Mühendisliği yanında aynı zamanda tıp doktoru da olan Gümrükçüoğlu, “Hayatlarının her anında kendilerine zaman ayırmadan fedakarlıkla çalışarak, insanlığa hizmet eden sayın meslektaşlarımın ve tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Mesajında tıp çalışanlarının özveriyle görevlerini yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, sağlık kuruluşlarının son derece modern bir yapıya kavuşturulduğunu dile getirirken, “Bütün vatandaşlarımızın en tabii hakkı olan sağlık hizmetinden insan onuruna yakışır şekilde faydalanması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Türk hekiminin hem ulusal hem de uluslararası düzeyde elde ettiği başarılar ve yaptıkları çalışmalar, ülkemiz için bir kıvanç kaynağıdır.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, etkin ve kaliteli sağlık sisteminin nitelikli toplumun en önemli şartı olduğunu vurguladığı mesajını şu ifadelerle tamamladı: “Hiç kuşkusuzdur ki bu alanda doktorlarımız, fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesinde yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Tıp camiasının her neferinin hiç durmadan şevkle bu ülke insanına hizmet için yollarına devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bu vesile ile tüm sağlık camiasının bu anlamlı gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

14.03.2018