Geri

HABERLER

 TarihBaşlıkHaber Özeti
Haber Detayı19.07.2019CEVAP VE DÜZELTMEKuzey Ekspres Gazetesinin 19.07.2019 tarihli nüshasında yer verilen “Hani bir ağaç bile KESİLMEYECEKTİ!” başlıklı haberle ilgili olarak cevap ve düzeltme metni yayımlanmasına lüzum görülmüştür.
Haber Detayı19.07.2019BÜYÜKŞEHİRDEN DOLANDIRICILIK UYARISIKamuoyunda dolaşan ve belediyemize ulaşan bilgilerden, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur ve özel kalem görevlilerinin isimlerini kullanan dolandırıcıların, çeşitli iletişim kanallarıyla ulaştıkları vatandaşlarımızdan “İlik nakli, akülü araba veya tekerlekli sandalye için yardım” adı altında türlü bahanelerle para talep ettiği anlaşılmıştır
Haber Detayı18.07.2019BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE ADAYLARINA TERCİH HİZMETİ VERECEK? Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÖSYM’nin 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklamasının ardından, üniversite tercih sürecine giren adaylara “Tercih Danışma Merkezi” adı altında kurulacak merkezlerde rehberlik hizmeti verecek.
Haber Detayı16.07.201915 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ TRABZON’DA DA YOĞUN KATILIM VE COŞKUYLA İCRA EDİLDİFETÖ tarafından hain darbe kalkışmasının gerçekleştirildiği 15 Temmuz’un 3. yıl dönümü dolayısıyla, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi ile paydaş kurum ve kuruluşlarca düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri, Trabzon’da da vatandaşların yoğun ilgi ve katılımlarıyla icra edildi.
Haber Detayı15.07.2019TCG BATIRAY DENİZALTISI KOMUTANLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Batıray (S-349) denizaltısı, Karadeniz Uyum Harekâtı kapsamında Trabzon Limanı’na gelirken, denizaltının komuta kademesi de kentte çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.
Haber Detayı15.07.2019BÜYÜKŞEHİR 15 TEMMUZ DESTANINI SOKAKLARA RESMEDİYORTrabzon Büyükşehir Belediyesinin, ‘Trabzon Sokakları Sanatla Buluşuyor Projesi’ kapsamında, 15 Temmuz da unutulmadı.
Haber Detayı14.07.201915 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI Bundan 3 yıl önce, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalandırılan hainler tarafından, 15 Temmuz 2016’da ülkemizin emin adımlarla güçlü Türkiye hedefine yürüdüğü bir dönemde, devletimizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine ve beraberliğimize kast edilmiştir
Haber Detayı13.07.2019BAKAN KURUM, “UZUNGÖL’DE DE DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Karadeniz Bölgesi İklim Değişikliği Eylem Planı” toplantısına katılmak ve bölgenin önemli turizm merkezlerinden Uzungöl’de incelemelerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi.
Haber Detayı10.07.2019ORTAHİSAR’IN İÇME SUYU ŞEBEKESİ 30 MİLYON EUROYA YENİLENECEKTrabzon’un kadim ilçesi Ortahisar’ın artık ihtiyaca cevap veremez hale gelen içme suyu şebekesi, Avrupa Birliğinin, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (Instrument for Pre-accession Assistance 2 – IPA 2) fonları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu TİSKİ tarafından sağlanacak toplam 30 milyon euroluk kaynakla yenilenecek.
Haber Detayı10.07.2019CEVAP VE DÜZELTMESözcü Gazetesinin, 10.07.2019 tarihli nüshasında ve internet sitesinde , “CHP’li başkan kayınbiradere üç görev verse…” başlığıyla yayımlanan Saygı Öztürk imzalı köşe yazısıyla ilgili cevap ve düzeltme metnidir:
Haber Detayı08.07.2019TÜRK YILDIZLARI’NIN NEFES KESEN GÖSTERİSİ TRABZON SEMALARINDADünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrobasi timi olan Türk Yıldızları, Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi organizasyonuyla kentte gösteri uçuşu gerçekleştirdi.
Haber Detayı08.07.2019‘MAÇKA’ UÇAĞI İLK SEFERİNİ TRABZON'A YAPTITürk Hava Yolları (THY), filosuna yeni dâhil olan ve Maçkalı şehidimiz Eren Bülbül’ün anısına ‘Maçka’ adı verilen Boeing 787-9 Dreamliner uçağı, ilk seferini İstanbul’dan Trabzon’a gerçekleştirdi.
Haber Detayı08.07.2019BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ, TEMMUZ AYININ İLK TOPLANTISINI YAPTITrabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, temmuz ayı toplantıları, Trabzon Büyükşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında başladı.
Haber Detayı06.07.2019AK PARTİ İL YÖNETİMİ, BAŞKAN ZORLUOĞLU’NU ZİYARET ETTİAK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. İl Başkanı Haydar Revi’nin sağlık sorunları dolayısıyla daha önce ertelenen ziyarette, il yönetimini Atapark’taki belediye binasında misafir eden Başkan Zorluoğlu, nazik ziyaretleri için teşekkür ettiği parti yöneticilerine, belediye hizmetleri, teşkilat yapısındaki değişiklikler, projeler ve kaynak temini gibi konularda bilgiler de aktardı.
Haber Detayı05.07.2019TRABZON SOKAKLARI SANATLA GÜZELLEŞİYORTrabzon Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı noktalarındaki elektrik trafoları, köprü ayakları ve kör duvarları estetik görünüme kavuşturmak üzere harekete geçti. Anılan yerler, kadın ressamlar eliyle bambaşka bir görünüme bürünmeye başladı.
Haber Detayı05.07.2019BÜYÜKŞEHİR DE YAYA ÖNCELİKLİ ÇALIŞIYORTrabzon Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığının 2019 yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan etmesinin ardından ülke genelinde başlatılan kampanyalara, belediye personel ve imkanlarını kullanarak destek olmaya devam ediyor.
Haber Detayı05.07.2019BAŞKAN ZORLUOĞLU’NDAN BELEDİYE YÖNETİMİNE ÖNEMLİ TALİMATLARTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve gelmesinin 3. ayının dolduğu gün belediye üst yönetimi ve daire başkanlarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Haber Detayı04.07.2019BAŞKAN ZORLUOĞLU, ANKARA’DA TRABZON İÇİN ÇALIŞIYORTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, beraberindeki AK Parti Trabzon milletvekilleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına adeta çıkarma yaparak, Trabzon’un güncel meselelerini gündeme taşıdı.
Haber Detayı03.07.2019BÜYÜKŞEHİR, DOZER CEMİL’İN MEZARINI ÇİÇEKLERLE DONATTITrabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzonspor’un unutulmaz futbolcusu ve takım kaptanı ‘Dozer’ lakaplı Cemil Usta’nın mezarında bir dizi bakım ve çevre düzenlemesi yaptırarak, bordo mavililerin efsane oyuncusunun kabrini çiçeklerle donattı. ?
Haber Detayı03.07.2019AZERBAYCAN BÜYÜKELÇİSİ İBRAHİM’DEN BAŞKAN VEKİLİ ATAMAN’A ZİYARET Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim ve beraberindeki heyet, Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek 1. Başkan Vekili Atilla Ataman ile bir araya geldi.
1234567...